Wiesław Wałkuski

Wiesław Wałkuski - Ikar

Wiesław Wałkuski

Wybitny polski malarz, grafik i plakacista.
Urodził się w 1956 roku w Białymstoku. W latach 1976-1981 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem prof. Teresy Pągowskiej – malarstwo i prof. Macieja Urbańca – projektowanie graficzne. W latach osiemdziesiątych współpracował z szeregiem wydawnictw warszawskich, teatrami oraz Polfilmem i Filmem Polskim – dystrybutorami filmowymi. Od roku 1987, jako niezależny twórca, zajmuje się plakatem artystycznym, ilustracją, malarstwem. Na swoim koncie ma około 250 wydanych plakatów. Zaliczany do grona najwybitniejszych na świecie współczesnych artystów projektujących plakaty artystyczne. Jest jednak przede wszystkim malarzem i w swojej pracy zawsze posługuje się klasyczną metodą malarską, co szczególnie podkreśla.
Mieszka i pracuje w Warszawie.

Czuję się malarzem, który nie tylko w malarstwie sztalugowym, ale też w formach wydawniczych realizuje swoje pomysły. Pośród oceanu masowej produkcji graficznej opartej na programach komputerowych i fotografii czuję się trochę jak Robinson na bezludnej wyspie. I dobrze mi z tym.

Jednych ciągnie do kiełbasy zwyczajnej, a innych do szynki parmeńskiej. Kwestia upodobań, smaku. Moje zainteresowania ujmując skrótowo, skupiają się przede wszystkim na człowieku, jego problemach, jego pięknie, brzydocie.

Pn ‒ Ndz: 11:00 ‒ 19:00

Normalny: 40 złotych
Ulgowy: 30 złotych

ul. Ząbkowska 31, Warszawa
Centrum Praskie Koneser