d

Marcin Telega

Marcin Telega

Marcin Telega - Stacja VII - Jezus drugi raz upada - Rozpacz

Marcin Telega

Urodzony w 1976 roku. Artysta malarz. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie uzyskał dyplom w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego na Wydziale Malarstwa. Od początku swojej kariery artystycznej do dziś uprawia malarstwo. Pracuje w technice olejnej.

W swojej twórczości porusza się w obszarze malarstwa przedstawiającego z elementami abstrakcji. Jego prace przepełnione są obrazowaniem symbolicznym, wyrażane w językach geometrii i abstrakcji. To rozbudowane sceny, poetyckie i refleksyjne. Artysta akcentuje w swojej twórczości współistnienie różnych dziedzin sztuki, jak: muzyka, malarstwo, poezja m. in. w cyklu malarskim „Piosenki Ewy Demarczyk”. W swoim dorobku ma kilka wystaw indywidualnych oraz zbiorowych w Polsce i za granicą

Staram się traktować każdy obraz jako odrębny byt, używający mnie do swojego powstania. Staram się być bardziej świadkiem powstającego obrazu a mniej traktować siebie jako „stwórcę”. Podczas pracy nad obrazem staram się wyczuć czego obraz potrzebuje. (…) Największą satysfakcję przynosi poczucie spełnienia, kiedy powstaje obraz, mający w sobie energię i który mocno działa na odbiorców.

Pn ‒ Ndz: 11:00 ‒ 19:00

Normalny: 40 złotych
Ulgowy: 30 złotych

ul. Ząbkowska 31, Warszawa
Centrum Praskie Koneser