d

Igor Panchuk

Igor Panchuk

Igor Panchuk

Igor Panchuk

Urodzony w 1981 r., pochodzi z Ukrainy (Grycenki, Chmielnicka oblast). Dyplomowany artysta i konserwator dzieł sztuki. W 2013 r. ukończył studia w Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki. Doświadczenie zdobywał pracując nad obiektami architektury sakralnej oraz konserwując dzieła malarstwa sztalugowego. Własną twórczością malarską zajmuje się od 25 lat.

Zgłębiając sposoby pracy dawnych mistrzów, takich jak Caravaggio, Velázquez czy Vermeer, poznał techniki, które posłużyły mu do doskonalenia własnego warsztatu malarskiego. Dla artysty odpowiednie opanowanie techniki jest sposobem na pokazanie uczuć i wyobraźni. W swoich obrazach stara się łączyć malarstwo klasyczne ze współczesnym. Przygaszone barwy i specyficzny sposób malowania czynią twórczość Igora Panchuka intrygującą i bardzo oryginalną.

Często, na pytania o moje malarstwo, odpowiadam, że maluję obrazy, bo nie potrafię pisać, a mam dużo do opowiedzenia i dlatego dla mnie naturalną formą przekazania treści jest malowanie, inaczej zostałyby tylko we mnie i tylko dla mnie. Z drugiej strony dla mnie obrazy są jak książki, które czytam z entuzjazmem. Sam mam wrażenie, że jestem pisarzem książki fantastycznej, która stale pisze się na nowo, a ja po prostu nie używam słów do opowiadania, zastępując je śladami farby na płótnie. Dlatego staram się tak malować, by każdy fragment obrazu zaciekawił swoją strukturą i barwą, a cały obraz po pierwszym wrażeniu nadal był interesujący i skłaniał do coraz to nowych przemyśleń, wrażeń i emocji. Żałuję tylko, że nie wszyscy potrafią czytać malarstwo.

Pn ‒ Ndz: 11:00 ‒ 19:00

Normalny: 40 złotych
Ulgowy: 30 złotych

ul. Ząbkowska 31, Warszawa
Centrum Praskie Koneser