Grzegorz Wróbel

Grzegorz Wróbel - Domy góry

Grzegorz Wróbel

Urodził się w 1983 roku w Warszawie.
Absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Architektury. Zajmuje się malarstwem akwarelowym. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Studiując poznał technikę i piękno akwareli. Od lat związany ze środowiskiem rysujących i malujących architektów z kręgu warszawskiego Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Od 14 lat zajmuje się malarstwem akwarelowym nie tylko jako twórca, ale również jako nauczyciel. Od kilkunastu lat związany z pracownią DOMIN, gdzie prowadzi liczne zajęcia i warsztaty z rysunku i malarstwa akwarelowego. Czynnie bierze udział w plenerach w Polsce oraz za granicą. Maluje z pasji da siebie, ale wykonuje również prace zlecone. Jedna z większych takich realizacji powstała w 2011 roku na zlecenie MSZ w celu promocji Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. Powstała wtedy seria 16 akwarel, które były prezentowane w Teatrze Kamienica w Warszawie. OD 2013 roku jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

W akwareli zakochałem się od pierwszego wejrzenia i jestem jej wierny do tej pory. Cały czas mnie zaskakuje i ciągle mam niedosyt w odkrywaniu jej tajemnic. W akwareli fascynuje mnie zarówno precyzja jak i przypadek i spontaniczność powstałych plam. W swoich akwarelach staram się uchwycić niepowtarzalność miejsc poprzez pokazanie światła, kolorów i przede wszystkim przestrzeni. W moich pracach dominują tematy miejskie, architektura, ale nie brakuje krajobrazów czy portretów.

Pn ‒ Ndz: 11:00 ‒ 19:00

Normalny: 40 złotych
Ulgowy: 30 złotych

ul. Ząbkowska 31, Warszawa
Centrum Praskie Koneser