d

Grzegorz Czechowski

Grzegorz Czechowski

Grzegorz Czechowski - Katedra

Grzegorz Czechowski

Z wykształcenia projektant, malarz samouk, od kilkunastu lat mieszkający i pracujący w Warszawie oraz w Lublinie. Rozwój tradycyjnego malarstwa olejnego rozpoczął na przełomie wieków, a jego próby odnalezienia, wykrystalizowania oraz rozwoju niezależnego warsztatowego i narracyjnego stylu trwają do dziś.

Malarstwo Grzegorza Czechowskiego zakorzenione jest w wyobraźni, a wyrwane z jej wnętrza ulotne kadry, utrwalają na płótnie nastrój onirycznych, wieloznacznych wizji, które w przeinaczony sposób zestawiając dobrze znane motywy, budują przestrzeń bez przywiązania do sugestii, dowolną w odbiorze i niejednoznaczną w odkrywaniu odczytanego sensu.

Kompozycje czasem abstrakcyjne, czasem z rysem realistycznych kształtów, czasem z nieobecną przestrzenią, stanowią nieodłączne cechy przekazu, zaś sam sposób kreowania obrazów z ich charakterystycznymi wibrującymi „rysami” przywołują na myśl świat sfotografowanych wspomnień.

Obrazy prowokują, by na chwilę zatrzymać, skupić na nich uwagę, by mogły wedrzeć się w głąb wyobraźni odbiorcy i wydobyć z niej znaczenia.

Pn ‒ Ndz: 11:00 ‒ 19:00

Normalny: 40 złotych
Ulgowy: 30 złotych

ul. Ząbkowska 31, Warszawa
Centrum Praskie Koneser