Dariusz Zawadzki

Dariusz Zawadzki - Mesjasz

Dariusz Zawadzki

Dariusz Zawadzki urodził się w Szczecinie w 1958 roku. Jego prace są powszechnie podziwiane za to, że potrafią głęboko poruszać widzów zawartymi w nich uczuciami i emocjami oraz dużą dbałością o szczegóły malarskie. Jego styl artystyczny jest wyjątkowy. Dariusz Zawadzki jest jednym z najpopularniejszych malarzy fantasy na świecie.

Maluje techniką olejną, zwykle na płytach. Jego obrazy mają klasyczną fakturę i głębię, wyróżniają się niezwykłą metaforą i paletą barw. Artysta jest również znakomitym rzeźbiarzem.

Odkąd byłem dzieckiem, miałem różne wizje i sny, które budowały surrealistyczne światy w mojej wyobraźni. Te światy były pierwsze, a potem odczułem potrzebę ich wyrażania przez rysowanie. Kiedy miałem jedenaście lat, zacząłem malować. Chciałem pójść do szkoły artystycznej, ale powiedziano mi, że mój wzrok jest na to za słaby. Cóż, nie mogę się z tym zgodzić… Od tamtego momentu uczyłem się sam. Nie żałuję, że wybrałem tę drogę. Była pewnie trudniejsza, ale pozwoliła mi rozwinąć własne techniki.

Nigdy nie używam szkicownika, ponieważ nie chcę się zmuszać do odtwarzania na obrazie czegoś, co już narysowałem na papierze. Najbardziej lubię ten moment, gdy stoję przed białą, czystą płytą, kiedy dopiero zaczynam malować. Wtedy jednocześnie wiem i nie wiem, co się wynurzy z tej bieli. Czuję, co chcę namalować, ale jeszcze nie wiem, jak to będzie wyglądać.

Pn ‒ Ndz: 11:00 ‒ 19:00

Normalny: 40 złotych
Ulgowy: 30 złotych

ul. Ząbkowska 31, Warszawa
Centrum Praskie Koneser