d

Bartosz Stępiński

Bartosz Stępiński

Bartosz Stępiński - AEqrn

Bartosz Stępiński

Urodzony w 1992 r. w Kłobucku, absolwent ZSP im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, wychowanek pracowni pod kierownictwem Joanny Przygody. W latach 2012–2017 student Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa.

W swojej artystycznej działalności, ten twórca zgrabnie łączy tradycję z nowoczesnością. Jego prace są przesiąknięte nawiązaniami do mitologii starożytnych kultur, gdzie odnajduje głębokie paralele i inspiracje, interpretując je na nowo, by odsłonić swój osobisty, unikalny sposób postrzegania świata.

Poświęcając się głównie malarstwu akrylowemu, w swym studiu odważnie eksperymentuje z tą techniką. Eksploruje ją, poszukując nowych możliwości wyrazu artystycznego. Jego prace, opracowywane przy użyciu cyfrowego kolażu, modelowania 3D oraz rysunku, odzwierciedlają złożoność i różnorodność procesu twórczego. W jego atelier tradycyjny szkicownik współistnieje z tabletem i elektronicznym piórem, symbolizując symbiozę między tradycją a nowoczesnością w jego pracy artystycznej.

W mojej twórczości dążę do ukazania czegoś, co trudno jest mi określić słowami, dlatego próba opisu w kilku zdaniach zazwyczaj kończy się porażką. Kiedy nadajemy nazwę lub określamy charakter rzeczy lub zjawisk, narzucamy ramy interpretacji, co może ograniczyć nasze własne zrozumienie. Pewne ślady i sugestie tego, co chciałem przedstawić w danym obrazie, często umieszczam w tytule. Jednakże, jest to na tyle enigmatyczna podpowiedź, że nie powinna zaburzać odbioru.

Najczęściej w moich pracach można zauważyć motyw vanitas w różnych odsłonach, a także analizę roli człowieka w kontekście religijnym i historycznym. Głównymi bohaterami moich obrazów są postacie dramatyczne, umieszczone w konkretnej sytuacji, której inspiracją są otaczające mnie realia. Oprócz treści, istotna jest również forma, nad którą wciąż pracuję. Choć dążę do stworzenie wizualnie atrakcyjnych przedstawień, zdaję sobie sprawę, że proces twórczy wymaga ciągłego przystanku i refleksji.

Pn ‒ Ndz: 11:00 ‒ 19:00

Normalny: 40 złotych
Ulgowy: 30 złotych

ul. Ząbkowska 31, Warszawa
Centrum Praskie Koneser